Drama

Easy Rider poster
7.4

Easy Rider

1969

Easy Rider

Parteneri de „afaceri” și buni prieteni, Wyatt și Billy cumpără droguri din Mexic, le vând în Los Angeles, iar cu banii scoși pornesc ...
I’m Not Ashamed poster
5.8

I’m Not Ashamed

Pe 20 aprilie 1999, la Liceul Columbine, doi băieți adolescenți au intrat in liceu cu pistoale și bombe artizanale. Filmul este biografia lui ...
The African Queen poster
7.9

The African Queen

Regina africana – La inceputul primului razboi mondial, in Africa Centrala, o misionara din Anglia si un aventurier canadian fug din fata ...
Carter poster
6.7
In derulare

Carter

2018

Carter

An actor returns home after a public meltdown. Partnering with his police detective friend, he tries to use his acting experience to solve real crimes.
Revanche poster
7.6

Revanche

2008

Revanche

Revanşa – Alex, un hoţ mărunt, hotărăşte să jefuiască o bancă din provincie pentru a-şi scoate prietena ucraineană din cercul vicios al ...
Trust poster
6.9

Trust

2010

Trust

Incredere – Filmul spune povestea lui Annie (Liana Liberato), o fata de 14 ani ce locuieste impreuna cu parintii ei, Will si Lynn Cameron ...
Aftershock poster
7.6

Aftershock

2010

Aftershock

Tang shan da di zhen – După cutremur – Într-o noapte fatidică din vara anului 1976, orașul Tangshan este lovit de un cutremur ...
Oliver! poster
7.5

Oliver!

1968

Oliver!

Ecranizare muzicala lejera dupa romanul Oliver Twist de Charles Dickens. Prima parte a filmului e alcatuita doar din muzica si dans, ...
Like Crazy poster
6.7

Like Crazy

2011

Like Crazy

La nebunie! – Filmat cu aparatul foto Canon 7D şi prezentat la Sundance Film Festival, drama romantică Like Crazy prezintă povestea tinerei ...
The Marine poster
4.7

The Marine

2006

The Marine

O luptă personală – John Triton este un soldat din marina americana care, impotriva propriei vointe, este trimis acasa din razboiul din ...
Mississippi Burning poster
7.8

Mississippi Burning

Mississippi în flăcări – America anilor ’60. Doi agenţi FBI, cu metode diferite de acţiune, investighează uciderea a doi apărători ai ...
Philomena poster
7.6

Philomena

2013

Philomena

Povestea adevărată a unei mame pornite în căutarea fiului pierdut. Când a rămas însărcinată în Irlanda anului 1952, Philomena Lee a fost trimisă ...
Innocent poster
7.4
Incheiat

Innocent

2018

Innocent

David Collins fights to rebuild his shattered life, when, after spending seven years in a high-security prison, his conviction for the murder of ...
The Silent War poster
6.2

The Silent War

Ting feng zhe – De-a lungul timpului ,oamenii au comunicat prin tot felul de metode,inventivitatea lor ducând la inventarea alfabetelor,a ...
Lemonade Mouth poster
7.0

Lemonade Mouth

Lemonade Mouth este o dramă marca Disney Channel Original Movie bazată pe cartea cu același nume de Peter Mark Hughes. Filmul este regizat de ...
Patrick Melrose poster
8.4
In derulare

Patrick Melrose

Miniseria, o producție Showtime și Sky Atlantic, bazată pe seria de romane scrise de Edward St. Aubyn, prezintă povestea lui Patrick Melrose, ...
Safe poster
8.1
In derulare

Safe

2018

Safe

Tom bănuiește că o prietenă de-a lui Jenny a fost implicată în dispariția acesteia și cere ajutorul Sophiei. Emma cercetează acuzații ...
Alias poster
7.6
Incheiat

Alias

2001

Alias

Lansat în 2001 și încheiat în 2006, serialul Alias spune povestea frumoasei Sydney Bristow, o spioană internațională recrutată de pe băncile ...
Twice Born poster
7.4

Twice Born

2012

Twice Born

Venuto al mondo – Născut din nou – Gemma părăseşte apartamentul confortabil pe care îl ocupă în Roma pentru a călători spre Sarajevo ...
Vida poster
6.0
In derulare

Vida

2018

Vida

Two Mexican-American sisters from the Eastside of Los Angeles who couldn’t be more different or distanced from each other are forced to ...
Sweetbitter poster
7.1
In derulare

Sweetbitter

Shortly after arriving in New York City, 22-year-old Tess lands a job at a celebrated downtown restaurant. Swiftly introduced to the world of ...
Girlfight poster
6.8

Girlfight

2000

Girlfight

Luptătoarea – Luptatoarea este povestea unei fete de liceu in care se acumuleaza progresiv o furie legata de tot ce inseamna viata ei: ...
Live Flesh poster
7.4

Live Flesh

1997

Live Flesh

Carne trémula – Sânge fierbinte – Victor Plaza (Liberto Rabal) împărtășește prima lui experiență sexuală cu Elena (Francesca Neri), ...
The Tribes of Palos Verdes poster
5.6

The Tribes of Palos Verdes

Triburile din Palos Verdes – Bazându-se pe romanul lui Joy Nicholson, drama se concentrează asupra unei familii din California de Sud, a ...
Open Your Eyes poster
7.8

Open Your Eyes

Abre los ojos – Deschide ochii! – Cesar este un bărbat frumos, cu multe aventuri sentimentale, dar care, când o întâlnește pe Sofia, ...
Mathilde poster
5.3

Mathilde

2017

Mathilde

The love story of the famous ballet dancer Mathilde Kschessinska and Tsar Nicholas II of Russia.
Submergence poster
5.4

Submergence

In a room with no windows on the eastern coast of Africa, an Englishman, James Moore, is held captive by jihadist fighters. Thousands of miles ...
In the Fade poster
7.2

In the Fade

Aus dem Nichts – În întuneric – Viața Katjei se destramă brusc, când soțul ei, Nuri, și fiul lor, Rocco, sunt uciși într-un atac cu ...
The Counselor poster
5.3

The Counselor

Avocatul – Un avocat disperat să facă rost într-un timp cât mai scurt de o sumă mare de bani intră într-o periculoasă combinaţie ce implică ...
The Split poster
6.5
In derulare

The Split

2018

The Split

The Defoes – a family of female divorce lawyers are forced to face their past following the return of their estranged father after a 30 ...